پذیرش دانشجوی دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴

پژوهشکده نجوم، پژوهشگاه دانشهای بنیادیپژوهشکده نجوم در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ در گرایش های نجوم و اخترفیزیک (کد رشته 3425) چهار(۴) نفر دانشجو و گرانش و کیهان شناسی (کد رشته 3419) یک (۱) نفر دانشجو می‌پذیرد.

با توجه به زمان محدود برای مصاحبه داوطلبان دوره دکتری، خواهشمندیم شرایط زیر را مطالعه نموده و در صورت تمایل برای انجام مصاحبه مدارک لازم را ارسال نمایید. موضوعات تحقیقاتی رشته نجوم و اخترفیزیک در پژوهشکده نجوم پژوهشگاه دانش های بنیادی برای پذیرش دانشجو به صورت زیر است:

۱- نجوم و اخترفیزیک (۴ نفر) (حداقل تراز 2500)

گروه نجوم و اخترفیزیک به مطالعه طیف وسیعی از مسائل روز مانند تشکیل و تحول ساختارهای کهکشانی در طول زمان کیهانی، فیزیک ستاره زایی و محیط میان ستاره‌‌ ای در کهکشان‌ها، ستارگان تحول یافته و تاریخچه ستاره زایی از طریق رصدهای چند طول موج با تلسکوپ های جهانی زمینی فضایی می پردازد و در راه اندازی و بهره برداری از تلسکوپ و رصدخانه ملی نقش دارد. همچنین در پروژه های بزرگ بین المللی همچون بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان (اس کی ای) فعالیت می کند.


۲- گرانش و کیهان شناسی نظری (۱ نفر) (حداقل تراز 4600)

کیهان شناسی تورمی، سیاهچاله های اولیه، تشکیل ساختار، ماده تاریک و انرژی تاریک


- لطفاً مدارک زیر را تا پایان روز چهارشنبه 23 خرداد ماه ۱۴۰۳ به آدرس ایمیل astro @ipm.ir ارسال نمایید:


۱- مشخص کردن گرایش انتخابی مربوط به رشته تحصیلی اشاره شده در بالا
۲- رزومه علمی
۳- فرم سوابق دانشجو
۴- تصویر گواهی و ریز نمرات تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد
۵- تصویر کارنامه آزمون دکتری
۶- لینک پایان نامه در صورت دفاع قبل از زمان مصاحبه
۷- لینک مقالات چاپ شده در مجلات و یا کنفرانس ها
۸- در صورت نداشتن مقاله، تدوین و طرح یک پروپوزال در یک موضوع انتخابی که در آن عنوان تحقیق، توضیح اهمیت مسئله و اهداف ، روشها و فرضیات و مراحل پژوهش مشخص شوند، الزامی است. این پروپوزال باید با فونت 12 نگارش شود و می تواند به انگلیسی باشد ولی با احتساب شکل ها و مراجع نباید بیش از پنج صفحه باشد.
۹- یک یا چند توصیه نامه (ترجیحا یک توصیه نامه از استاد راهنما) (به صورت اختیاری). اساتید می توانند توصیه نامه را مستقیم به آدرس الکترونیکی بالا ارسال کنند.

لازم به ذکر است زمان ارسال مدارک قابل تمدید نیست. لذا خواهشمندیم تمامی مدارک را در زمان مقرر ارسال نمایید.

بدیهی است عدم ثبت نام و ارسال به موقع کلیه مدارک در زمان تعیین شده به معنی عدم تمایل شما برای انجام مصاحبه تلقی می شود.

روز مصاحبه 26 و 27 خرداد ماه 1403 خواهد بود و برنامه دقیق زمانبندی مصاحبه حضوری به زودی اعلام می‌شود.


نکاتی در خصوص شرایط دانشجویان:


- داوطلبان می‌بایست حد نصاب لازم را برای کدرشته‌ محل ذکر شده، در مرحله اول آزمون ورودی داوطلبان دوره دکتری که قبلا توسط سازمان سنجش کشور برگزار گردیده است، احراز نموده و طبق ضوابط به عنوان قبولی مرحله اول به پژوهشگاه دانش‌های بنیادی معرفی شده باشند.
-داوطلبان مرد می‌بایست واجد شرایط عمومی از جمله نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد،‌ و نیز سایر شرایط اعلام شده در آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند. .
- مصاحبه به صورت شفاهی و در تاریخ ذکر شده در بالا برگزار خواهد شد.
- در طول مصاحبه می بایست تمامی مدارک بارگذاری شده در سامانه در دسترس باشد تا در صورت نیاز در اختیار مصاحبه کننده قرار گیرد.
- پذیرفته‌شدگان نهایی، در هیچ شرایطی امکان شرکت در آزمون سال بعد را نخواهند داشت.
- پذیرفته‌شدگان، دانشجوی تمام‌وقت پژوهشگاه محسوب شده و مجاز به اشتغال خارج از چارچوب پژوهشگاه نخواهند بود. هر گونه اشتغال خارج از چارچوب پژوهشگاه به معنای انصراف از ادامه تحصیل است. .
- از مزایای دوره، حمایت مالی از فعالیت‌های علمی دانشجویان طبق ضوابط پژوهشگاه است.
- کمک هزینه تحصیلی مطابق با آیین نامه پژوهشگاه به صورت ماهیانه برای هر دانشجو واریز می شود.
- چنانکه در هر مرحله از ثبت‌نام، برگزاری آزمون و تحصیل مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط ضروری جهت تحصیل در دوره دکتری پژوهشگاه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام و شرکت در آزمون و ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل خواهد آمد و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
- پژوهشگاه هیچ تعهدی درخصوص تامین خوابگاه برای دانشجویان دکتری ندارد.

 

webmaster | ipmic@ipm.ir Copyright © 2012, All rights reserved.