پذیرش دانشجوی دکتری سال تحصیلی1402-1403

پژوهشکده نجوم، پژوهشگاه دانشهای بنیادی


پژوهشکده نجوم در سال تحصیلی 1402-1403 در گرایش های نجوم و اخترفیزیک (کد رشته 3388) 2 نفر دانشجو و گرانش و کیهان شناسی (کد رشته 3382) 1 نفر دانشجو می‌پذیرد.

با توجه به زمان محدود برای مصاحبه داوطلبان دوره دکتری، خواهشمندیم شرایط زیر را مطالعه نموده و در صورت تمایل برای انجام مصاحبه مدارک لازم را ارسال نمایید. موضوعات تحقیقاتی رشته نجوم و اخترفیزیک در پژوهشکده نجوم پژوهشگاه دانش های بنیادی برای پذیرش دانشجو به صورت زیر است:

1- نجوم و اخترفیزیک (2 نفر) (حداقل تراز 3388)


ستاره زایی تحت شرایط ویژه در مرکز کهکشانها، امکان سنجی ساخت تلسکوپ رادیویی در رصدخانه ملی ، تحول طیف تابش رادیویی کهکشانها با سرخ گرایی ، بررسی آهنگ کاهش جرم و تولید غبار در ستاره های تحول یافته، بررسی تشکیل و تحول کهکشانهای نزدیک با استفاده از رصد جمعیت های ستاره ای در طول موج های مختلف


2- گرانش و کیهان شناسی نظری (۱ نفر) (حداقل تراز 3382)


کیهان شناسی تورمی، سیاهچاله های اولیه، تشکیل ساختار، ماده تاریک و انرژی تاریک


- لطفاً مدارک زیر را تا پایان روز شنبه 20 خرداد ماه 1402 به آدرس ایمیل astro@ipm.ir ارسال نمایید:


1- گزینه انتخابی مربوط به رشته تحصیلی اشاره شده در بالا
2- رزومه علمی
3- فرم سوابق دانشجو
4- تصویر گواهی و ریز نمرات تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد
5- تصویر کارنامه آزمون دکتری
6- انتخاب یک پروژه از موضوعات ذکر شده در بالا و تدوین پروپوزال که در آن عنوان تحقیق، بیان مسئله و اهداف، فرضیه یا سوالات تحقیق، روش شناسی و مراحل مشخص شود. این پروپزال باید محدود به ۵ صفحه با فونت ۱۲ باشد
7- یک یا چند توصیه نامه (ترجیحا یک توصیه نامه از استاد راهنما) (به صورت اختیاری). اساتید می توانند توصیه نامه را مستقیم به آدرس الکترونیکی بالا ارسال کنند


بدیهی است عدم ثبت نام و ارسال به موقع کلیه مدارک در زمان تعیین شده به معنی عدم تمایل شما برای انجام مصاحبه تلقی می شود.
روز مصاحبه 22 خردادماه سال 1402 خواهد بود و برنامه دقیق زمانبندی مصاحبه حضوری به زودی اعلام می‌شود.


نکاتی در خصوص شرایط دانشجویان:


داوطلبان می‌بایست حدنصاب لازم را برای کدرشته‌ محل ذکر شده، در مرحله اول آزمون ورودی داوطلبان دوره دکتری که قبلا توسط سازمان سنجش کشور برگزار گردیده است، احراز نموده و طبق ضوابط به عنوان قبولی مرحله اول به پژوهشگاه دانش‌های بنیادی معرفی شده باشند.
-داوطلبان مرد می‌بایست واجد شرایط عمومی از جمله نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد،‌ و نیز سایر شرایط اعلام شده در آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
مصاحبه به صورت شفاهی و در تاریخ (22/03/1402) برگزار خواهد شد.
در طول مصاحبه می بایست تمامی مدارک بارگذاری شده در سامانه در دسترس باشد تا در صورت نیاز در اختیار مصاحبه کننده قرار گیرد.
پذیرفته شدگان نهایی، در هیچ شرایطی امکان شرکت در آزمون سال بعد را نخواهند داشت.
- در طول مصاحبه باید تمامی مدارک بارگذاری شده در سامانه در دسترس باشد تا در صورت نیاز در اختیار مصاحبه کننده قرار گیرد.
- پذیرفته شدگان نهایی، در هیچ شرایطی امکان شرکت در آزمون سال بعد را نخواهند داشت.
- پذیرفته‌شدگان، دانشجوی تمام‌وقت پژوهشگاه محسوب شده و مجاز به اشتغال خارج از چارچوب پژوهشگاه نخواهند بود. هر گونه اشتغال خارج از چارچوب پژوهشگاه به معنای انصراف از ادامه تحصیل است.
- از مزایای دوره، حمایت مالی از فعالیت‌های علمی دانشجویان طبق ضوابط پژوهشگاه است.
- چنانکه در هر مرحله از ثبت‌نام، برگزاری آزمون و تحصیل مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط ضروری جهت تحصیل در دوره دکتری پژوهشگاه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام و شرکت در آزمون و ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل خواهد آمد و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
- پژوهشگاه هیچ تعهدی درخصوص تامین خوابگاه برای دانشجویان دکتری ندارد.

 

webmaster | ipmic@ipm.ir Copyright © 2012, All rights reserved.