پذیرش دانشجوی دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱

پژوهشکده نجوم، پژوهشگاه دانشهای بنیادی


پژوهشکده نجوم در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در گرایش های نجوم و اخترفیزیک (کد رشته ۳۱۴۱) ۶ نفر دانشجو و گرانش و کیهان شناسی (کد رشته ۳۱۳۴) ۱ نفر دانشجو می‌پذیرد. .

با توجه به زمان محدود برای مصاحبه داوطلبان دوره دکتری، خواهشمندیم شرایط زیر را مطالعه نموده و در صورت تمایل برای انجام مصاحبه مدارک لازم را ارسال نمایید. موضوعات تحقیقاتی رشته نجوم و اخترفیزیک در پژوهشکده نجوم پژوهشگاه دانش های بنیادی برای پذیرش دانشجو به صورت زیر است:

۱- نجوم و اخترفیزیک (۶ نفر) (حداقل تراز ۲۰۰۰)


مطالعه تشکیل و تحول کهکشانها، محیط میان ستاره ای، تشکیل و تحول اتم ها و مولکول های سنگین، ستاره زایی با روش رصد های چند طول موجی ، شبیه سازی های رایانه ای و کیهان شناسی رادیویی


۲- گرانش و کیهان شناسی نظری (۱ نفر) (حداقل تراز ۳۷۰۰)


- لطفاً مدارک زیر را تا پایان روز یکشنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ به آدرس ایمیل astro.phd2022@ipm.ir ارسال نمایید:


۱- گزینه انتخابی مربوط به رشته تحصیلی اشاره شده در بالا
۲- رزومه علمی
۳- فرم سوابق دانشجو
۴- تصویر گواهی و ریز نمرات تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد
۵- تصویر کارنامه آزمون دکتری
۶- کد رهگیری مربوط به واریز 700.000 ریال بابت وجه مصاحبه دکتری پژوهشکده نجوممدارک اختیاری (ارسال این مدارک صرفا به منظور ارزیابی دقیق تر است و عدم ارسال آن، امتیازی از دانشجو کسر نخواهد کرد):

۱- یک یا چند توصیه نامه (ترجیحا یک توصیه نامه از استاد راهنما). اساتید می توانند توصیه نامه را مستقیم به آدرس الکترونیکی بالا ارسال کنند.
۲- یک پروژه فرضی به انتخاب خود پیشنهاد داده و در آن به شرح موضوع، اهمیت و اهداف، روشها و چگونگی دست یافتن به اهداف در مدت محدود دوره دکتری بپردازید. این پروپزال باید محدود به ۵ صفحه با فونت ۱۲ باشد.
لازم به ذکر است زمان ارسال مدارک و پرداخت وجه ثبت نام قابل تمدید نیست. لذا خواهشمندیم تمامی مدارک را در زمان مقرر ارسال نمایید.


بدیهی است عدم ثبت نام و ارسال به موقع کلیه مدارک در زمان تعیین شده به معنی عدم تمایل شما برای انجام مصاحبه تلقی می شود.

همچنین به اطلاع می رساند واریز وجه از لینک زیر به صورت آنلاین انجام می شود. لطفاً بعد از ورود به لینک زیر ، فرم مربوط را تکمیل نموده و با انتخاب نام پژوهشکده نجوم، مبلغ مربوط به مصاحبه دکتری پژوهشکده /https://payment.ipm.ir :نجوم را پرداخت نمایید.
برنامه دقیق زمانبندی مصاحبه حضوری به زودی اعلام می‌شود.


نکاتی در خصوص شرایط دانشجویان:


- داوطلبان می‌بایست حدنصاب لازم را برای کدرشته‌ محل ذکر شده، در مرحله اول آزمون ورودی داوطلبان دوره دکتری که قبلا توسط سازمان سنجش کشور برگزار گردیده است، احراز نموده و طبق ضوابط به عنوان قبولی مرحله اول به پژوهشگاه دانش‌های بنیادی معرفی شده باشند.
-داوطلبان مرد می‌بایست واجد شرایط عمومی از جمله نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد،‌ و نیز سایر شرایط اعلام شده در آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
- مصاحبه به صورت شفاهی و در تاریخ (اعلام شده در پنل سمت چپ) برگزار خواهد شد.
- در طول مصاحبه باید تمامی مدارک بارگذاری شده در سامانه در دسترس باشد تا در صورت نیاز در اختیار مصاحبه کننده قرار گیرد.
- پذیرفته شدگان نهایی، در هیچ شرایطی امکان شرکت در آزمون سال بعد را نخواهند داشت.
- پذیرفته‌شدگان، دانشجوی تمام‌وقت پژوهشگاه محسوب شده و مجاز به اشتغال خارج از چارچوب پژوهشگاه نخواهند بود. هر گونه اشتغال خارج از چارچوب پژوهشگاه به معنای انصراف از ادامه تحصیل است.
- از مزایای دوره، حمایت مالی از فعالیت‌های علمی دانشجویان طبق ضوابط پژوهشگاه است.
- چنانکه در هر مرحله از ثبت‌نام، برگزاری آزمون و تحصیل مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط ضروری جهت تحصیل در دوره دکتری پژوهشگاه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام و شرکت در آزمون و ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل خواهد آمد و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
- پژوهشگاه هیچ تعهدی درخصوص تامین خوابگاه برای دانشجویان دکتری ندارد.

 

webmaster | ipmic@ipm.ir Copyright © 2012, All rights reserved.